به طور کلی در بررسی که من در ارتباط باتاثیر صدای اذان بر روی ۵کودک که دارای سنینی بین ۶تا۸سال بودندندانجام دادم ،فهمیدم که از بین این ۵کودک ۴نفر آنها باشنیدن صدای اذان شروع به گریه کردن می کنند.خواستم علت این امر را جویابشم به همین منظور بایکی ازوالدین کودکان در ارتباط باهمین موضوع صحبت کردم ،یکی از والدین این بچه ها گفت:من فرزندم را ازهمان ابتدا به هر مراسم عزایی که میرفتم باخود همراه میکردم بعد از فهمیدم این موضوع به این نتیجه رسیدم که هنگامی که فرزند خودرا در اینگونه مراسم که داری غم وصعب وناراحتی بوده همراه میکرده این مراسم باصوت اذان یا قران خوانی باعث تاثیرات منفی در کودک شده که هربار حتی در شرایط خانه وعادی باشنیدن صدای اذان یا قران شروع به گریه کردن وعکس العمل های ناراحت کننده همراه بوده  است این موضوع در بین ۴کودک از ۵ کودک به همین صورت بود به عبارتی بیشتر کودکان در اثر شنیدن صدای اذان شروع به گریه کردن میکنند که منشاان از سنین کمتر وارتباط انها بامراسم های غم وعزا بوده است.

اما یک نفر ازاین افراد که تاثیر اذان را برروی انها میخواستم بفهمم ،پسر بچه ای بود که در حال بازی کردن بود وباشنیدن صدای اذان چهره اش به حالتی که در تفکر فرو برود شده بود وپس از ان ایستاد وشروع به اقامه نماز کرد درحالی که اصول نماز رابلد نبود وتقلیدی از نمازگزاران دیگر را انجام میداد وهنگامی که از حسش نسبت به صدای اذان پرسیدم تنها یک کلمه گفت: قشنگ است.

مطالعه تاثیر صدای اذان بر کودکان بین سنین ۶تا۸سال براساس جنبه شناختی در روانشناسی دین

دیدگاه کارل گوستاویونگ درارتباط بادین

دیدگاه فروید درارتباط بادین

اذان ,صدای ,موضوع ,کودکان ,مراسم ,تاثیر ,صدای اذان ,شروع به ,به گریه ,گریه کردن ,باشنیدن صدای

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جامعه شناسی صلح بهترین دستگاه تصفیه آب pari به نام خالق مهر پاسخ به شبهات تاریخی کسب درآمد ارزهای دیجیتال خدمات نمایندگی تعمیر کولرگازی اسپلیت در شیراز-عظیمی معرفی سایت تلگرامی خنگولانه که خیلی جذاب است. ایران سانگ فروشگاه خرید دانلود فایل